Inkontinence

Co je stresová inkontinence?

Samovolný únik moči neboli inkontinence postihuje zejména ženy, ale nevyhýbá se ani mužům, dětem a mladistvím. Vždy je signálem, že se děje něco, co bychom rozhodně neměli přehlížet. Jde o problém, který je dobré řešit co nejdříve od jeho vzniku a konzultovat jej s odborníkem, tedy lékařem nebo fyzioterapeutem.

Postihuje zejména ženy, ale i muže, například po operací prostaty. U žen je nejčastější příčinou těhotenství a porod, ale mohou ji způsobit i jiné faktory, například menopauza a celkový proces stárnutí organismu. Právě proto odborníci doporučují, aby všechny ženy pravidelně prováděly posilování svalů pánevního dna.
Zdravé a pevné svaly pánevního dna jsou také důležité pro spokojený a plnohodnotný sexuální život.

Máme na to řešení

I pokud zatím netrpíte stresovou inkontinencí, můžete používat pomůcky jako preventivní opatření k posílení Vašeho pánevního dna před těhotenstvím nebo jako součást celkového posilovacího programu. Všechno úsilí vložené nyní bude v budoucnu odměněno snížením rizika výskytu stresové inkontinence. Více se o pomůckách na posílení svalů pánevního dna dozvíte na našich webových stránkách, zde.