Hyalotend

Nový způsob léčby tendinopatií

HYALOTEND® je viskózní roztok sodné soli kyseliny hyaluronové (500-750 kDa) získaný bakteriální fermentací, určený pro peritendinózní injekce. Podávání exogenní sodné soli kyseliny hyaluronové do peritondinózního prostoru umožňuje snížit klouzavost, snižuje bolest a zlepšuje funkci při tendinopatii, čímž urychluje návrat k normálním činnostem a sportu.

Kontakty

Vladimír Hublík

icon location Jižní a střední Morava

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je přirozeně přítomna v mnoha lidských tkáních, zvláště pojivových. Kyselina hyaluronová je kontinuálně vylučována do kloubní dutiny a tvoří hlavní součást synoviální tekutiny (kloubního mazu) a extracelulární (mimobuněčné) složky chrupavky. Synoviální tekutině dává její charakteristickou viskozitu a elasticitu – vlastnosti nezbytné pro zajištění lubrikace a tlumení nárazů v kloubu. Hlavní úlohou kyseliny hyaluronové je zachování strukturální a funkční charakteristiky chrupavky a kloubních tekutin.

Obsáhlé údaje odborné literatury ukazují, že intraartikulárním podáváním kyseliny hyaluronové je možno obnovit viskoelastické vlastnosti synoviální tekutiny, zmírnit bolest a zlepšit pohyblivost kloubu.

HYALONE® je používán jako náhrada synoviální tekutiny pro pacienty postižené degenerativní nebo mechanicky vyvolanou artropatií (artrózou), která způsobuje změny složení a funkce synoviální tekutiny bez projevů aktivní synovitidy.