Skip to content
back
back
back
back
back

Naše odbornost a výrobní možnosti

Naše produkty zahrnují širokou škálu lékových forem – injekční přípravky a sterilní lyofilizáty, lokální dermatologické přípravky (krémy a masti), oční kapky – jednodávkové i vícedávkové – a perorální pevné léky v různých obalech podle potřeb našich obchodních partnerů.

Naše kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přírodní polymer, který se nachází v našem těle. Má různé způsoby využití v biomedicíně od tkáňového inženýrství po podávání léků.
Vyrábíme farmaceutickou kvalitu kyseliny hyaluronové v širokém rozmezí molekulových hmotností a se zvláštními chemicko-fyzikálními vlastnostmi v závislosti na indikacích a požadavcích na hotový produkt.

Finální produkty

Náš cíl stát se konkurenceschopnějším globálním hráčem je založen na vysoce kvalitních produktech a stále specializovanějším technologickém know-how. Náš profil zahrnuje celou řadu připravených řešení diverzifikovaných do různých produktů, které jsou určeny k uspokojování konkrétních potřeb v oblasti zdraví a osobní pohody.

Výroba vakcín

Díky našim odborným znalostem získaným v průběhu mnoha let, investicím do průmyslového rozvoje a zefektivnění výrobních procesů jsme schopni vyrábět humánní vakcíny v souladu s nejpřísnějšími vnitrostátními a mezinárodními předpisy upravujícími kvalitu.

Systém dodávky léků

Máme špičkové inovativní technologie, které umožňují podávání farmakologicky léčivých látek dermální, transdermální i perorální cestou.

Vlhčené ubrousky

Samostatně balené vlhčené ubrousky pro sterilní i nesterilní využití ve zdravotnictví. Hlavním způsobem využití jsou sterilní ubrousky pro čištění periokulární oblasti.

Transdermální náplasti

Tato technologie byla vyvinuta pro podávání léčivých přípravků absorpcí kůží. Díky své biokompatibilitě s kůží, mechanické odolnosti a všestrannosti se tato technologie používá také v kosmetice a při vývoji zdravotnických prostředků. Společnost Fidia používá hydrofilní a bezvodé matrice

Mikrokapslové náplasti

Společnost Fidia pomocí speciální polymerové pryskyřice v kombinaci s mikrokapslemi obsahujícími esenciální oleje vyvinula dermokompatibilní vonné náplasti s dlouhodobě působícími vůněmi.

Hydrogel

Polotuhá matrice schopná zadržet velké množství vody, která při odpaření uvolňuje léčivé látky a na ošetřovanou kůži má osvěžující účinek.

Orodisperzibilní film (ODF)

Vodorozpustný film, schopný pojmout jedlé nebo farmaceutické látky, který se za účelem rychlejší absorpce rozpouští v ústech.

Ochranný ODF film pro ústní sliznici

ODF film, který může obsahovat kyselinu hyaluronovou a další složky, má na ústní sliznici díky svým filmogenním vlastnostem ochranný a reparační účinek.

Medicínský film (TDF)

Alginátový film pro výrobu sterilních biointeraktivních obvazů, ideální pro uvolňování léčivých látek (například kyseliny hyaluronové a/nebo antimikrobiálních látek) a pro udržení rány ve vlhkém prostředí díky gelovému formátu in situ.