Skip to content
back
back
back
back
back

Místa

Od výzkumu po výrobu
Připravujeme a balíme produkty v závodech, které jsou součástí skupiny Fidia ve městech Abano (Padova), Paderno Dugnano (Milán) a Monte Giberto (Fermo). Máme také výzkumné a výrobní pracoviště ve městě Noto (Syrakusy).

Většina naší výroby probíhá v závodě ve městě Abano Terme (Padova). Toto výrobní centrum, otevřené v roce 1978, dnes představuje centrum excelence v globální farmaceutické výrobě.

Závody ve městech Paderno Dugnano (Milán) a Monte Giberto (Fermo) vyrábějí zdravotnické prostředky včetně zdravotnických prostředků pro třetí strany, a to ve formě filmů a náplastí.

Výrobní kapacita

Vyrábíme širokou škálu lékových forem – sterilní injekční přípravky a lyofilizované vakcíny, lokální přípravky, oční kapky a perorální pevné léky v různých obalech podle potřeb našich obchodních partnerů.

Naše výrobní a výzkumné závody

Abano Terme (Padua)

215,000 m²

Ústředí

Noto (Syracuse)

21,000 m²

ReVýzkumný a výrobní závod

Paderno Dugnano (Milan)

7,500 m²

Výrobní závod

Monte Gilberto (Fermo)

3,200 m²

Výrobní závod

Abano Terme

Ve městě Abano vyrábíme lahve, lahvičky a předplněné injekční stříkačky, vícedávkové a jednodávkové oční kapky, přípravky pro lokální použití (krémy, gely, masti a vlhká gáza), perorální pevné látky (tobolky a kapsle) a také léčivé látky získávané z tkání a fermentací.
Zabýváme se rovněž výrobou vakcín.
Konkrétně výrobní závod v Abano Terme je certifikován ISO14001.
*Dále uvedená čísla se týkají výrobní kapacity.

INJEKČNÍCH PŘÍPRAVKŮ A OČNÍCH KAPEK
+56 milionů/rok*
LOKÁLNÍCH PŘÍPRAVKŮ (KRÉMY, GELY, MASTI, GÁZY)
25 milionů/rok*
PŘEDPLNĚNÝCH INJEKČNÍCH STŘÍKAČEK
10 milionů/rok*
TABLETY A TOBOLKY
30 milionů/rok*

Noto

Výzkumný a výrobní závod ve městě Noto (Syrakusy) o ploše 21 000 m².
Toto pracoviště se specializuje na studium výrobních procesů nových enzymů, proteinů a polysacharidů fermentací nebo biotechnologickými procesy za použití nepatogenních kmenů.
Konkrétně se jedná o výrobu HA (kyseliny hyaluronové) z GRAS (obecně uznávaných za bezpečné) organismů prostřednictvím biotechnologických procesů, což umožňuje významné zlepšení nízkomolekulární HA (LMW-HA), a o produkci enzymů, jako je kolagenáza a hyaluronidáza, jako terapeutických proteinů nebo o systémy podání léčiv.
Od roku 2013 má toto pracoviště oprávnění AIFA k výrobě léčivých látek, a tudíž je držitelem certifikace správné výrobní praxe (GMP).

VÝVOJ
Minimálně 3 výrobní procesy ha
PROSTORY
2.100 m²
VÝROBA
2 enzymy, 1 z nich v závodě s GMP

Paderno Dugnano

Vyvíjíme a vyrábíme systémy pro orální a dermální podávání léků (náplasti, rychle chladící hydrogel, rozpustné filmy a tenké filmové systémy pro podávání léků). Naše pobočka také disponuje linkami na výrobu gázy a plnění kapalných produktů (roztoky, pěny a spreje). Naše pracoviště je autorizováno AIFA a drží certifikaci GMP. Náš systém jakosti je také certifikován podle norem ISO 9001, ISO 22716 a ISO 13485. Navíc je naše pobočka autorizována k výrobě pevných forem doplňků stravy.

*Dále uvedená čísla se týkají výrobní kapacity.

LÉČIVÉ NÁPLASTI
10 mil. náplastí/rok*
VLHKÉ I SUCHÉ UBROUSKY
40 mil. ubrousků/rok*​

Monte Giberto

Na našem pracovišti ve městě Monte Giberto balíme doplňky stravy (tobolky a tablety) a vyrábíme sterilní jednorázovou gázu pro periokulární hygienu.
V našem skladovacím centru, které má kapacitu pro 1 800 paletových stanic, uchováváme léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a doplňky stravy pro následnou distribuci.
Závod má oprávnění pro velkoobchodní distribuci humánních léčivých přípravků podle článků 100 a 108 italského nařízení č. 219/2006 ve znění pozdějších předpisů.

PALETOVÝCH MÍST
1.800
VYCHYSTÁVACÍ PLOCHY
2