Skip to content
back
back
back
back
back

Fidia Farmaceutici posiluje své aktivity v oboru oftalmologie a pokračuje v expanzi na zahraniční trhy prostřednictvím přímých investic.

Společnost
02/09/2019
Byla ohlášena akvizice tří oftalmických výrobků od společnosti Novartis Farma Spagna a byla provedena akvizice španělské společnosti Soluciones Bioregenerativas SL.

Italský podnik ohlásil dvě významné investice ve Španělsku: akvizice tří nových oftalmických výrobků na španělském trhu, od nadnárodní skupiny Novartis a akvizici španělské společnosti Soluciones Bioregenerativas SL
Abano Terme (PD), 2. září 2019 – Fidia, italská nadnárodní farmaceutická skupina, oznámila akvizici tří výrobků od společnosti Novartis Farma Spagna, španělské pobočky skupiny Novartis Pharma AG, z Basileje, světového lídra v oblasti péče o oči. Tato operace zapadá do cesty posílení přítomnosti skupiny Fidia na národním i mezinárodním oftalmologickém trhu, zahájené v roce 2017 akvizicí firmy Sooft Italia.
Dohoda
Dohoda počítá s přesunem nebo licencí práv pro Španělsko (a Andorru) od skupiny Novartis ve prospěch skupiny Fidia, týkajících se předmětných výrobků, včetně autorizace pro uvedení na trh a aktivitu správy a distribuce samotných výrobků.
Výrobky
Konkrétně se jedná o injekčně podávatelný roztok, obsahující acetylcholin; oftalmickou pomádu, která v sobě sdružuje dexametazon a chloramfenikol; oční kapky a oftalmická pomáda s obsahem dexametazonu. Tyto výrobky se vyznačují konsolidovanou přítomností na španělském trhu.
Mezinárodní rozvoj
Tato akvizice, která nabízí skupině Fidia možnost rozšířit svou nabídku výrobků a terapií pro léčbu očních patologií, spadá do strategie mezinárodní expanze a růstu skupiny, a ve španělském trhu vidí mimořádně zajímavou oblast pro expanzi prostřednictvím přímých investic.
Do tohoto kontextu vskutku zapadá také nejnovější akvizice ze strany skupiny Fidia, a to španělské společnosti Soluciones Bioregenerativas SL, se sídlem v Barceloně, která působí na mezinárodní úrovni, v oboru regenerační medicíny, s obchodní značkou Proteal®. Jedná se o obor, který představuje důležitou terapeutickou novinku v osteoartikulární oblasti, dermatologické oblasti a v oblasti estetické medicíny, ve kterých se skupina Fidia angažuje již mnoho let a nepřetržitě vyhledává a nabízí nová řešení.

Snaha o mezinárodní ráz skupiny Fidia zaznamenala nejnovější otevření přímých aktivit v Egyptě, jednom z nejdůležitějších a nejslibnějších trhů celé Afriky, prostřednictvím založení nové obchodní pobočky.
«Tato operace – prohlásil Carlo Pizzocaro, prezident a předseda správní rady skupiny Fidia – nabízí skupině Fidia možnost rozšířit se a posilnit na mezinárodní úrovni, v rámci oftalmologie, kde již nyní zaujímá výraznou, konkurenceschopnou pozici na národní úrovni, podporována kromě důležitých akvizicí, vlastního know-how a vedoucího postavení ve výzkumu, vývoji, výrobě a obchodování s farmaceutickými výrobky s obsahem kyseliny hyaluronové. Touto akvizicí skupina Fidia dále posiluje svou přítomnost v Španělsku, zemi, ve které působí od roku 2014, prostřednictvím svého obchodního sídla, a ve které dosáhla pozici lídra na trhu péče o kloubní patologie».

Přečtěte si kompletní tiskovou zprávu.

tag
novartis
oční terapie
proteal
regenerační medicína
španělsko