Skip to content
back
back
back
back
back

Skupina Fidia ohlašuje podepsání dohody s nadnárodní skupinou Sanofi ohledně akvizice rozsáhlého portfolia protizánětlivých léků.

Společnost
23/03/2021
Ve výběrové řízení zahájeném v roce 2020 skupina Sanofi zvolila ze všech účastníků soutěže firmu Fidia.

K podepsání dochází po výběrovém řízení, zahájeném během roku 2020, které přivedlo skupinu Sanofi k výběru firmy Fidia z účastníků soutěže.
Tato operace potvrzuje cestu internacionalizace podniku a vůli obohatit svou terapeutickou nabídku, konsolidovat své vedoucí postavení v osteoartikulární oblasti a posílit podnikání v dermatologické oblasti.
Investice do klíčového, farmaceutického podnikání
Skupina Fidia získá registrace, obchodní značky a příslušná obchodní práva na sedm výrobků (Urbasontablety pro orální podání i injekční formy; EspersonTopicorteFlubasonDermatop: lokální formy; Surgam: tablety pro orální podání a čípky; Flebocortid: injekční formy), obchodní značky s vedoucí pozicí ve svých segmentech, které v roce 2019 zaznamenaly prodej na celosvětové úrovni, převyšující 40 milionů eur.
Posílení mezinárodního růstu
S obchodními značkami, které jsou součástí dohody, se bude obchodovat v Evropě (s mimořádným zaměřením na Itálii), Brazílii, Maroku, Tunisku, Turecku, Libanonu, Thajsku a v zemích Subsaharské Afriky.
Carlo Pizzocaro, prezident, generální ředitel a předseda správní rady společnosti Fidia Farmaceuticiobjasňuje: „Akvizice potvrzuje naši vůli, navzdory tvrdé výzvě, kterou spustil Covid-19, pokračovat v investicích do klíčového farmaceutického podnikání, postupovat kupředu na cestě mezinárodního růstu, a to nejenom díky konsolidaci v oblastech, ve kterých jsme již lídry, ale také prostřednictvím výraznějšího působení spojeného se vstupem do odlišných terapeutických oblastí. Kromě toho akvizice znamená příležitost pro posílení manažerských zdrojů v rámci organického postupu rozvoje podniku – jedná se o  růst charakterizovaný schopností umět dlouhodobě zvládat výzvy a využívat příležitosti zítřka v aktuálním kontextu.“

Přečtěte si kompletní tiskovou zprávu.

tag
internacionalizace
osteoartikulární péče
protizápalové
sanofi