Bionect

Popis produktu

Přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové - rozumné řešení hojení ran a popálenin.

www.bionect.cz

Neocenitelný v domácí i cestovní lékárničce.

Kyselina hyaluronová

Co je to

Kyselina hyaluronová (HA) je biologický polysacharid (glykosaminoglykan) nacházející se v mezibuněčném prostoru většiny tkání. Největší koncentrace kyseliny hyaluronové (asi 50%) se nachází v kožních tkáních. Vzniká pomocí enzymů přímo uvnitř buněk a přes buněčnou membránu se postupně dostává do mezibuněčného prostoru.

Urychluje a podporuje proces hojení

Při hojení a obnově tkání u akutních i nehojících se chronických ranách je nevyhnutelným předpokladem zhojení, aby proběhla tzv. zánětlivá fáze. Regulace mechanismů této fáze se účastní i HA.

Metalické stříbro

Stříbro je účinné proti širokému spektru choroboplodných zárodků. Zabraňuje pronikání patogenů do oblasti rány a tím snižuje riziko rozvoje infekce. Ionty stříbra narušují buněčnou membránu bakterií, deaktivují jejich látkovou výměnu, váží se a narušují kopírování jejich genetické informace (DNA), tyto procesy jsou důležité pro dělení buněk. Stříbro má minimální tvorbu rezistence a v medicíně se dlouhodobě používá pro své antimikrobiální vlastnosti.

Silná hydratační schopnost

Kyselina hyaluronová je schopná již při nízkých koncentracích vázat velké množství vody a vytvářet viskózní hydratovaný gel. Při maximální hydrataci dokáže molekula kyseliny hyaluronové zvětšit svůj objem 1000 -3000 násobně. Tím podporuje dělení a migraci buněk, výměnu výživných a odpadních látek. Téměř všechny buňky v lidském organismu v jakékoliv fázi svého životního cyklu, jsou schopné produkovat kyselinu hyaluronovou.

Vytváří ochrannou vrstvu

Na povrchu sliznic vytváří ochranný, viskózní hydratovaný gel, který chrání před infekcí a zmírňuje její průběh. Zabraňuje vysoušení a ztenčování sliznice, zlepšuje hojení zvýšenou lubrikací a hydratací.

Bionect® krém

Krém s obsahem 0,2 % kyseliny hyaluronové

Zjistit více

Bionect® Control Spray

Práškový sprej s obsahem 0,25 % kyseliny hyaluronové , 1 % metaického stříbra a vitaminu E

Zjistit více

Bionect® Plus krém

Krém s obsahem 0,2% kyseliny hyaluronové, 1% stříbrný sulfadiazin

Zjistit více

Soubory ke stažení