Hyalubrix

Hyalubrix

Popis produktu

Sodná sůl kyseliny hyaluronové v roztoku pro intraartikulární aplikaci – předplněná injekční stříkačka 30mg/2ml.

HYALUBRIX®  je sterilní, apyrogenní, viskoelastický roztok obsahující sodnou sůl kyseliny hyaluronové, která byla získána bakteriální fermentací z frakce o vysoké molekulární hmotnosti (> 1 500 kDa). Při traumatických a degenerativních onemocněních kloubů vykazuje synoviální tekutina nedostatečné množství kyseliny hyaluronové a pokles viskozity, výsledkem je zhoršení funkce kloubu se symptomy bolesti. Obsáhlé údaje odborné literatury ukazují, že intraartikulárním podáváním kyseliny hyaluronové je možno obnovit viskózně-elastické vlastnosti synoviální tekutiny, zmírnit bolest a zlepšit pohyblivost kloubu.

Co lze očekávat od použití přípravku HYALUBRIX®

  • Rychlá úleva od bolesti
  • Zlepšení funkce kloubů
  • Dlouhodobě přetrvávající účinek
  • Snížení spotřeby analgetik
  • Optimální snášenlivost

Kontakty

Jiří Wolker

icon location Severní a východní Čechy

Zdeněk Valčík

icon location Západní a jižní Čechy
Další kontakty

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je přirozeně přítomna v mnoha lidských tkáních, zvláště pojivových. Kyselina hyaluronová je kontinuálně vylučována do kloubní dutiny a tvoří hlavní součást synoviální tekutiny (kloubního mazu) a extracelulární (mimobuněčné) složky chrupavky. Synoviální tekutině dává její charakteristickou viskozitu a elasticitu – vlastnosti nezbytné pro zajištění lubrikace a tlumení nárazů v kloubu. Hlavní úlohou kyseliny hyaluronové je zachování strukturální a funkční charakteristiky chrupavky a kloubních tekutin.

HYALUBRIX® je používán jako náhrada synoviální tekutiny pro pacienty postižené degenerativní nebo mechanicky vyvolanou artropatií (artrózou), která způsobuje změny složení a funkce synoviální tekutiny bez projevů aktivní synovitidy.