Hymovis

Hymovis

Popis produktu

Viskoelastický roztok kyseliny hyaluronové určený k intraartikulární aplikaci. Předplněné injekční stříkačky 2x 24mg/3ml.

HYMOVIS  sterilní, nepyrogenní hydrogel vyráběný z Hyadd4 (hexadecylamid vysoce purifikovaného přírodního hyaluronátu sodného získaného bakteriální fermentací) v izotonickém pufrovaném roztoku.

Viskozita a elasticita hexadecylamidu hyaluronátu sodného obsaženého v přípravku HYMOVIS zlepšuje lubrikační a nárazy tlumící funkci synoviální tekutiny, což chrání chrupavku a měkké tkáně proti mechanickému poškození. Těmito vlastnostmi včetně prodloužené doby působení v kloubu zajišťuje HYMOVIS úlevu od bolesti a zlepšení funkce kloubu po krátkodobém užívání.

Co lze očekávat od použití léku HYMOVIS®

  • Obnovuje viskoelasticitu synoviální tekutiny
  • Zlepšení hybnosti kloubů
  • Podstatná redukce délky a hloubky poranění menisku
  • Významné snížení bolesti

Kontakty

Jiří Wolker

icon location Severní a východní Čechy

Zdeněk Valčík

icon location Západní a jižní Čechy
Další kontakty

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je přirozeně přítomna v mnoha lidských tkáních, zvláště pojivových. Kyselina hyaluronová je kontinuálně vylučována do kloubní dutiny a tvoří hlavní součást synoviální tekutiny (kloubního mazu) a extracelulární (mimobuněčné) složky chrupavky. Synoviální tekutině dává její charakteristickou viskozitu a elasticitu – vlastnosti nezbytné pro zajištění lubrikace a tlumení nárazů v kloubu. Hlavní úlohou kyseliny hyaluronové je zachování strukturální a funkční charakteristiky chrupavky a kloubních tekutin.

Účinná léčba osteoartrózy

Hymovis® je sterilní protizánětlivý viskoelastický hydrogel na bázi kyseliny hyaluronové určený k léčbě bolesti a zlepšení hybnosti kloubů u pacientů s osteoartrózou. Jedná se o zdravotnický prostředek třídy III.